Hizmetlerimiz

Lifemed Tıp Merkezi Saç Ekim hizmeti olarak faaliyet gösterdiğimiz hizmet alanları;

  • Saç ekimi
  • Sakal ve bıyık ekimi
  • Kaş ekimi

​Merkezimizde gerçekleştirilen tüm hizmetler estetik kliniğimizde yapılmaktadır. İşlem öncesinde hastalarımızın sağlık kontrolleri gerçekleştirilir daha sonra doktor gözetiminde yapılacak uygulamaya dair hazırlık süreci başlar. Ekimin yapılacağı odanın hijyen ve sterilizasyon standartlarına uygun olabilmesi için gerekli ortam hazırlanır. Ekim ekibiyle koordineli olarak yürütülen süreç içerisinde öncelikli olarak hastalarımızın memnuniyeti esas alınır.

Merkezimizde ekim sürecinde uygulanan FUE tekniği ülkemizde de sıklıkla tercih edilen bir ekim tekniğidir.

Saç dökülmesi probleminin tedavisi için uygulanan saç ekimi hem sağlık hem de estetik amacıyla, FUE yöntemi eşliğinde yapılan bir işlemdir. Erkeklere ve kadınlara uygulanabilen bu işlem verici (donör) bölgeden toplanan greftlerin yağ ve dokulardan ayrıştırılarak ekim alanına transfer edilmesiyle tamamlanır. 
 

Sakal ve Bıyık Ekimi

Erkeklerde ense bölgesinden elde edilen greftlerin sorunlu bulunan bölgeye transfer edilmesi şeklinde gerçekleştirilen sakal ve bıyık ekimi merkezimizde sedasyonlu FUE yöntemi ile yapılmaktadır.
 

Kaş Ekimi

Kaşta istenilen görünümün elde edilememesi veya farklı sebeplerle kaşları çıkmayan kişilere yapılan kaş ekimi uygulaması ense bölgesinden alınan greftlerle yapılmaktadır.

 

FUE Tekniği

FUE (Follicular Unit Extraction) tekniği mikromotor ve mikropunchlarla ekim işlemi için yapılan, dikiş ve kesik gerektirmeyen bir tekniktir. Doku alma işlemi olmaması ile dünyada ve ülkemizde sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Bilgilendirme amaçlıdır.